קודם כל הורסים

בלימודי האדריכלות היה לנו טקס מיוחד בסופו של כל פרויקט. ביום האחרון של הסמסטר, לאחר ההגשות, היינו מרכזים את כלל המודלים שבנינו במהלך אותו סמסטר על הרצפה, עולים על כיסא גבוה, קופצים ונוחתים ממש על מרכז הערמה תוך שאנו מחריבים ומנתצים את המודלים לחתיכות. זה היה טקס חשוב ומטהר, שבאמצעותו נפרדנו באחת מכל מה שליווה אותנו  בפרויקט - המחשבות, הלבטים, השעות הקשות, וגם מהקשר ההדוק שפיתחנו לפרויקט.

 

כל זאת כדי "להתנקות" מהישן ולפנות מקום לחדש שאותו עמדנו להתחיל זמן קצר אחרי. ואם לצטט את פרידריך ניטשה: "כדי לבנות מקדש, צריך להרוס מקדש". גם בבואנו לשפץ את "מקדשנו" עלינו להרוס תחילה את הקיים. של ההריסה, שהוא השלב הפותח את העבודות בשטח, יכול להיות לא פשוט מבחינה רגשית, אך הוא משחרר מאוד.

 לפגישת ייעוץ ללא עלות - לחצו כאן!

 

  1. שלב ההריסה ילווה בתכנית הריסה מפורטת שתסופק על ידי המתכנן

  2. חשוב להצטייד בתוכנית קונסטרוקטיבית של המבנה ולוודא שהתכנון המוצע תואם לה.

  3. אם במסגרת עבודות ההריסה בחלל אנו מעוניינים להרוס אלמנט קונסטרוקטיבי כגון עמוד או לפתוח פתח בתקרה או ברצפה, יש לקבל אישור של מהנדס בניין לכך בליווי פתרון קונסטרוקטיבי מפורט לביצוע.

  4. בכל מקרה לכל עבודת הריסה בחלל (גם של אלמנטים שאינם קונסטרוקטיביים) יש לקבל אישור של מהנדס בניין (קונסטרוקטור). שימו לב! קבלן, אדריכל, או מעצב פנים אינם רשאים לאשר הריסה של אלמנטים קונסטרוקטיביים בחלל בשום מקרה.

  5. יש להגן על סביבת השיפוצים במהלך עבודות ההריסה. אם נשארים רהיטים ואלמנטים שונים בחלל יש לעטוף אותם היטב. כמו כן יש להגן על החלל הציבורי - חדרי מדרגות, מעליות ומבואות.

 

מה כולל שלב ההריסה?

 

פירוק

פירוק כלל האלמנטים בחלל שאינם כלולים בתכנון החדש כגון קירות מסוגים שונים, חלונות, דלתות, ריהוט קבוע, חיפויי קיר, חיפויי רצפה, (שטיחים מקיר לקיר, פרקטים וריצוף לסוגיו). סדר עבודות הפירוק הוא הפוך מסדר בניית החלל, ראשית יפורקו אלמנטים מותקנים כגון דלתות, ארונות קיר ומטבח, ורק לאחר מכן חיפויי רצפה, חיפויי קירות והקירות עצמם. במהלך עבודות הפירוק יש להיזהר לא לפגוע בקווי חשמל, מיזוג, גז ומים, העוברים בקירות וברצפות משום שאלה חלקים שאמורים להישאר ולשמש גם לאחר הפירוק.

 

סילוק

בשלב זה מפנים את כל האלמנטים שפורקו מהחלל כדי שניתן יהיה להתחיל בעבודות הבניה. את הפסולת שפורקה מפנים אל מכולה שתוזמן על ידי הקבלן ותמוקם סמוך למבנה. את הפסולת מוציאים מהחלל אל המכולה בשתי שיטות שונות, בהתאם למצב השטח:

בשרוול - שרוול המשתלשל מאחד החלונות במבנה ישירות אל המכולה.

בשקים - איסוף הפסולת בשקים ופינוי שלהם מהמבנה באמצעות מעלית הבניין או חדר המדרגות; נקרא גם "פינוי ידיים".

 

 לפגישת ייעוץ ללא עלות - לחצו כאן!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

חפש לפי תגית
עקבו אחרינו
  • רונן איפרגן אדריכלות ועיצוב פנים
טופס יצירת קשר

אתם מוזמנים לקפה